Dům dětí a mládeže Chomutov
Jiráskova 4140, Chomutov 430 03, tel./fax: 474 628 535, 474 624 034


BAMBIRIÁDA 2005 CHOMUTOV

 

 

Ve dnech 26.-28.května proběhne v Chomutově již šestý ročník Bambiriády. To znamená, že Kamencové jezero předposlední květnový víkend ( 27.-28.5. ) ožije mumrajem dětí, mládežníků i dospělých. Že se ptáte co to je Bambiriáda ? Bambiriáda je přehlídka volnočasových aktivit, které nabízejí občanská sdružení věnující se volnému času dětí a mládeže a Domů dětí a mládeže. Samozřejmě se mohou aktivně zúčastnit i všichni ostatní, kteří se věnují dětem a mládeži v jejich volném čase, stačí jen chtít.

Bambiriáda v letošním roce proběhne téměř ve třiceti městech po celé České republice. Chomutov se stane zástupcem Ústeckého kraje, přivítáme děti z Ústí nad Labem, Mostu, Teplic, Žatce, Bíliny, Duchcova, Oseka a dalších měst. Nad chomutovskou Bambiriádou převzala záštitu starostka města Chomutova Ing. IVANA ŘÁPKOVÁ. Regionálními partnery se staly Severočeské doly a.s., Chomutovská pekárna, IBA Chomutov, Globus Chomutov, Sopko Chomutov, Karneval, Rádio Agara,  Český rozhlas Sever, Nástup, Chomutovské noviny a Deník Chomutovska.

 

Již v této chvíli Vám můžeme slíbit indiánské tance, skautský tábor, mažoretky, souboje rytířů ze skupiny Rekruti a bojové umění, ukázku Rc modelů, zpěv, tanec, hudební a pěvecká vystoupení, zákrok Policie ČR, klub vojenské historie Nord-Sever, ukázku historické i současné hasičské techniky, hry, historické motocykly, internet, sádrování, střílení z prakiáše, netradiční soutěže a kopec další zábavy…I letos očekáváme aktivní účast téměř tisícovky vystupujících, zapojení téměř padesáti sdružení, organizací a firem. Pokud nám vyjde počasí, věříme, že Bambiriádu navštíví opět na 10 000 návštěvníků.

 

Nezapomínáme však ani na skutečnost, že po celém světě je mnoho dětí, které nemají možnost vyrůstat ve svých rodinách či je osud nějakým způsobem nepříznivě pronásleduje. Jako každý rok můžete přispět jakoukoliv částkou do kasičky, která je určena projektu Pomozte dětem.

 

Ptáte se, kdy můžete na Kamencové jezero vyrazit ?

Vše vypukne v pátek 27.5. ve 10.00. V 15.00 nás čeká slavnostní zahájení, kde očekáváme přítomnost zástupců radnice města Chomutova, zástupce Krajského úřadu Ústeckého kraje. Bohatý program pokračuje do 18.00. V sobotu si můžete bambiriádního kvasu užívat od 10.00 do 18.00.

 

Na vstupenku, kterou získáte zdarma v DDM a i na dalších místech budete mít volný vstup do vybraných kulturních a historických míst regionu.

 

TENTO VOLNÝ VSTUP JE URČEN DĚTEM, JE VŠAK NUTNO ZÍSKAT VSTUPENKU BAMBIRIÁDA 2004, KTERÁ JE ZCELA ZDARMA  A ZÍSKÁTE JI V DDM CHOMUTOV.

Samozřejmě se dostanete s touto vstupenkou zcela zdarma po oba bambiriádní dny i na Kamencové jezero.

 

Pokud Vás zajímá florbal, můžete se přijít podívat nebo se aktivně zúčastnit šestého ročníku TURNAJE O POHÁR STAROSTKY MĚSTA CHOMUTOVA VE FLORBALE STARŠÍCH ŽÁKŮ, který bude probíhat ve Sportovní hale  za účasti nejlepších týmů základních škol celého regionu. Vše vypukne ve čtvrtek 26.5. v 9.00 a očekávaný konec je kolem 16.00 stejného dne. Účast přislíbilo 12 mužstev z celého kraje a hrát se bude ve třech skupinách. Jen to nejlepší mužstvo postoupí do finále.

 

Středa 27.5. od 8.00 do 18.00, to je čas, ve kterém můžete navštívit DŮM DĚTÍ A MLÁDEŽE CHOMUTOV, kde si na vlastní kůži můžete vyzkoušet mnohé aktivity a činnosti v jednotlivých zájmových útvarech. Na volnou vstupenku můžete zcela zdarma vyzkoušet videohernu, internetovou kavárnu, posilovnu, autodráhu, zahrát si stolní kopanou či stolní tenis a prohlédnout si vše v DDM.

 

Jsem rád, že již v této chvíli Vám můžeme slíbit několik velkých překvapení. Překvapení jsou od toho, abychom je očekávali a těšili se na ně. Takže se těšte a na Bambiriádě 2005 se jistě uvidíme.

 

S pozdravem Milan Märc, ředitel DDM Chomutov

 

PS :

Máte nějakou otázku, dotaz, prosbu, připomínku ? Máte pocit, že Vaše sdružení je tu také pro děti a na Bambiriádě není zastoupeno a máte zájem se zde prezentovat ? Tak neváhejte a kontaktujte jednoho z členů koordinační rady chomutovské Bambiriády :

DDM Chomutov – Mgr. Milan Märc ( koordinátor ), 474628535, 602118256, [email protected]

Junák  - Zbyněk Nejezchleba, 777900813

Pionýr – Martin Ritter,777063602

 

 

Bambiriáda 2003, Bambiriáda 2004 .