Bambiriáda 2002 v Chomutově je již minulostí

 

Bambiriáda 2004 v Chomutově skončila,

těšit se můžeme na Bambiriádu 2005, která proběhne 27. a 28.5.

 

Bambiriáda 2004 je již historií. Hlavními organizátory se již popáté stal Dům dětí a mládeže Chomutov, Junák a Pionýr. Počasí nám letos až tak nepřálo, o to větší poděkování patří všem obětavým vedoucím, učitelům a našim přátelům, kteří si mnohdy na tuto akci brali dovolenou.


Největší poděkování však letí za tisícovkou dětí, které na Bambiriádě vystupovaly, pomáhaly, zkrátka se aktivně zapojily do bambiriádního mumraje.Hlavní smysl, a to poskytnout širokou nabídku smysluplného a aktivního využité volného času pro děti a mládež, se podařilo naplnit.


Vše tradičně začalo v Městské sportovní hale Chomutov, kde se sešlo celkem 12 nejlepších týmů základních škol nejen chomutovského okresu, aby se utkaly v bojích o pohár starostky města Chomutova. Poděkování patří členům FC Kadaň a především panu T. Masopustovi, který celý turnaj řídil. Vítězem se stal tým 5. ZŠ Kadaň.Mezitím již na Kamencovém jezeře vyrůstalo městečko, kde se zájemci mohli seznámit s mnoha možnostmi, jak využít aktivně a smysluplně svůj volný čas. Vše kousek po 14.00 zahájila moderátorka Rádia Agara Lucka Fišerová. Slavnostního otevření Bambiriády jsme se dočkali v 15.00, kdy krátce promluvil místostarosta města Chomutov, pan ing. Jan Řehák a pan ing. Pavel Kouda, zastupitel Ústeckého kraje. 


Poté již měly děti   možnost vyzkoušet si lasování, štípání dřeva, odlévání ze sádry, hodit si na cíl, zatančit si, zazpívat si, přetahovat se atd. Byly také připraveny netradiční atrakce, ale počasí nedovolilo jejich využití.Po celou dobu také probíhal program na hlavním pódiu, kde své umění předvedly mnohé soubory a sdružení. Kapky deště však program v pátek značně narušily, ale přesto nedošlo jen k jedinému vystoupení, byť děti z DDM Most byly připraveny.V sobotu program pokračoval za přítomnosti citelné zimy, ale naštěstí nepršelo. Svůj tábor tak rozbili členové Klubu vojenské historie Nord-Sever, kteří jednak nabídli ukázky své techniky, ale největší rozruch způsobili přestřelkou, která perfektně přiblížila rok 1945.


  Rekruti nás vzali také do historie, jejich souboje  vyžadovaly obdiv a uznání. Za zvuk díky letí do Žatce za Martinem Víťou Veselým.Vedle jezera a sportovní haly však děti mohly využít zcela volné vstupy do Okresního muzea v Chomutově, na Městskou věž v Chomutově a Jirkově, na  Červený Hrádek do Špejcharu, na Hasištějn a do Městských lázní Chomutov. Všem, kteří nám velmi ochotně vyšli vstříc, velmi děkujeme.Poděkování patří také regionálním partnerům a spolupracovníkům. Městu Chomutov děkujeme za podporu morální a finanční. Díky bezpečnostní službě IBA Chomutov jsme po celou dobu Bambiriády byli napojeni na internet a mohli komunikovat s pražským mediastanem, který shromážďoval informace ze všech dalších dvacetisedmi měst, kde tato akce probíhala. Děkujem chomutovské pekárně. Další díky patří Kidovi a jeho pomocníkům za výborné jídlo.


Odměnami na florbalový turnaj přispěla paní D.Hauerová z firmy Intersport. Finančními prostředky vypomohlo město Chomutov a Severočeské doly a.s. Dík za pomoc patří také studentkám a studentovi ze SZŠ Chomutov. Nesmíme také zapomenout poděkovat vedoucímu Kamencového jezera, panu Bergmanovi, který nám ochotně vycházel vstříc.Kdo se na chomutovské Bambiriádě představil a podílel ?

DDM CVRČEK KRUPKA, CVC KRUPKA, DDM ŠUPLÍK KADAŇ, DDM PARAPLÍČKO JIRKOV, DDM DOMEČEK CHOMUTOV, DDM OSEK, DDM KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ, DDM ÚSTÍ NAD LABEM, DDM MOST, DDM DUCHCOV, TANEČNÍ ŠKOLA STARDANCE PANÍ M.ZELENKOVÉ, JUNÁK CHOMUTOV, JUNÁK JIRKOV, JUNÁK KADAŇ, JUNÁK KLÁŠTEREC, JUNÁK CHOMUTOV, KADAŇ A JIRKOV, TOM 1918 JIRKOV, PIONÝR CHOMUTOV, PIONÝR JIRKOV, PIONÝR MOST,


SKUPINA HISTORICKÉHO ŠERMU REKRUTI,  RÁDIO AGARA,  KLUB VOJENSKÉ HISTORIE NORD-SEVER, DOBROVOLNÍ HASIČI ČERNOVICE,  REKRUTAČNÍ SDŘEDISKO ÚSTÍ NAD LABEM,  FC KADAŇ, ŽÁCI 12.ZŠ CHOMUTOV, STUDENTKY SZŠ CHOMUTOV, MĚSTSKÉ LÁZNĚ CHOMUTOV, OKRESNÍ MUZEUM CHOMUTOV,  HRAD HASIŠTEJN, ZÁMEK ČERVENÝ HRÁDEK, POJIŠŤOVNA GENERALI, SKKS, MĚSTO CHOMUTOV A JIRKOV, KARNEVAL.

.