Bambiriáda 2002 v Chomutově je již minulostí

 

Bambiriáda 2003 v Chomutově je již minulostí

Povodí Ohře - I.mlýn ( časovka jednotlivců )

 

Bambiriáda 2003 v Chomutově je již minulostí, a tak zbývá čas na pár závěrečných slov. Hlavními organizátory se již počtvrté stal Dům dětí a mládeže Chomutov, Junák a Pionýr a nově se vydatným pomocníkem stal pan Josef Griml z 12.ZŠ Chomutov. Díky všem obětavým vedoucím, učitelům a našim přátelům, kteří si mnohdy na tuto akci brali dovolenou, můžeme být s Bambiriádou 2003 v Chomutově spokojeni.

čekání
Hlavní smysl, a to poskytnout širokou nabídku smysluplného a aktivního využité volného času pro děti a mládež, se podařilo naplnit. Celkem 46 sdružení, domů dětí a mládeže, organizací a firem se aktivně zapojilo do dění, které převážně probíhalo na Kamencovém jezeře.
Zálesák
Do organizace a aktivního programu celé akce se zapojilo neuvěřitelných 1 000 lidí, a tak převážná část asi z 12 000 návštěvníků musela být spokojena. Samozřejmě vnímáme a zpracováváme drobné či větší výtky, kterých se v budoucnu budeme snažit vyvarovat.
Generali

A co tedy Bambiriáda v Chomutově přinesla ? Vše začalo v Městské sportovní hale Chomutov, kde se sešlo celkem 12 nejlepších týmů základních škol nejen chomutovského okresu, aby se utkaly v bojích o pohár starostky města Chomutova.

Florbalisté
Poděkování patří členům FC Kadaň a především panu M.Kratochvílovi, který celý turnaj řídil. Ve čtvrtek také proběhla tisková beseda a setkání s bývalými československými olympioniky, které do Městského divadla i na půdu 12. ZŠ přivedla paní Dana Zátopková.


Ředitel DDM

Mezitím již na Kamencovém jezeře vyrůstalo městečko, kde se zájemci mohli seznámit s mnoha možnostmi, jak využít aktivně a smysluplně svůj volný čas. Vše kousek po 14.00 zahájil moderátor Rádia Agara Radek Jirgl a čestní hosté, zástupci Krajského úřadu Ústeckého kraje a také zástupci města.

Aerobik DDM
  Poté již měly děti   možnost vyzkoušet si lasování, štípání dřeva, odlévání ze sádry, hodit si na cíl, zatančit si, zazpívat si, přetahovat se atd. Po celou dobu také probíhal program na hlavním pódiu, kde své umění předvedly mnohé soubory a sdružení.

Prostor Kamencového jezera však skrýval další překvapení. Například příslušníci Policie ČR, kteří kromě své techniky a zbraní, předvedli také střelecký trenažér a největším lákadlem byly simulační zásahy, které přilákaly stovky zvědavců. V jiné části jezera svůj tábor rozbili členové Klubu vojenské historie Nord-Sever,

Klub vojenské historie Nord-Sever
kteří jednak nabídli ukázky své techniky, ale největší rozruch způsobili přestřelkou, která perfektně přiblížila rok 1945. Svoji techniku také předvedli dobrovolní hasiči z Černovic. Rekruti nás vzali také do historie, jejich souboje zejména v parné sobotě,
Rekruti
vyžadovaly obdiv a uznání. Za zvuk díky letí do Žatce za Martinem Víťou Veselým.


Mažoretky jako diváci

Nakonec je potřeba poděkovat tomu nejvyššímu nahoře, byť to s počasím vypadalo všelijak, nakonec vydrželo až do soboty a přispělo ke zdárnému průběhu Bambiriády.

Vedle jezera a sportovní haly však děti mohly využít zcela volné vstupy do Okresního muzea v Chomutově, na Městskou věž, do Špejcharu, na Hasištějn a do Městských lázní Chomutov. Všem, kteří nám velmi ochotně vyšli vstříc, velmi děkujeme.

Poděkování patří také regionálním partnerům a spolupracovníkům. Díky bezpečnostní službě IBA Chomutov jsme po celou dobu Bambiriády byli napojeni na internet a mohli komunikovat s pražským mediastanem, který shromážďoval informace ze všech dalších osmnácti měst, kde tato akce probíhala.

Country
Děkujem chomutovské pekárně, její chléb, rohlíky, koblížky a perníky chutnali všem aktérům. Další díky patří Kidovi a jeho pomocníkům za výborné jídlo. Odměnami na florbalový turnaj přispěla paní D.Hauerová z firmy Intersport. Finančními prostředky vypomohlo město Chomutov a Severočeské doly a.s. Dík za pomoc patří také studentkám a studentovi ze SZŠ Chomutov. Nesmíme ani zapomenout na Armádu ČR, kdy nám velitelství chomutovské posádky zapůjčilo stany, které byly nezbytně nutné pro zajištění organizace. Největší poděkování však patří řediteli Kamencového jezera, panu Cibochovi, který poskytl prostory jezera.


Papír

Kdo se na chomutovské Bambiriádě představil a podílel ?

DDM CVRČEK KRUPKA, CVC KRUPKA, DDM ŠUPLÍK KADAŇ, DDM PARAPLÍČKO JIRKOV, DDM DOMEČEK CHOMUTOV, DDM OSEK, DDM TEPLICE, DDM KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ, DDM ÚSTÍ NAD LABEM, DDM MOST, DDM DUCHCOV, TANEČNÍ ŠKOLA STARDANCE PANÍ M.ZELENKOVÉ, JUNÁK CHOMUTOV, JUNÁK JIRKOV, JUNÁK KADAŇ,

Junák
JUNÁK KLÁŠTEREC, JUNÁK CHOMUTOV, KADAŇ A JIRKOV, ZÁLESEK MOST, TOM 1918 JIRKOV, PIONÝR CHOMUTOV, PIONÝR JIRKOV, PIONÝR MOST, SKUPINA HISTORICKÉHO ŠERMU REKRUTI,  RÁDIO AGARA,  KLUB VOJENSKÉ HISTORIE NORD-SEVER, DOBROVOLNÍ HASIČI ČERNOVICE, POLICIE ČR, ARMÁDA ČR, REKRUTAČNÍ SDŘEDISKO ÚSTÍ NAD LABEM,  FC KADAŇ, ŽÁCI 12.ZŠ CHOMUTOV, STUDENTKY SZŠ CHOMUTOV, MĚSTSKÉ LÁZNĚ CHOMUTOV, OKRESNÍ MUZEUM CHOMUTOV,  HRAD HASIŠTEJN, POJIŠŤOVNA GENERALI, SKKS.


.